Zadatki w kontekście windykacji

W dzisiejszych czasach firmy windykacyjne mają coraz trudniejsze zadanie do wykonania i w mojej opinii bardzo dobrze gdyż praktycznie wszystkie żerują na niewiedzy ,,klientów’ oraz ich zastraszaniu. Typowa pani misiowa czy pan miś z firm windykacyjnych szkolona jest na osobę która ma nas zastraszyć czy wręcz zmusić by oddać ostatni grosz bez względu na okoliczności przykładowo wyznaczając bez konsultacji z nami termin spłaty a gdy on staje się nieosiągalny zaczyna się unosić by wzbudzić w nas strach, szacunek i poczucie winy ale ni o tym dzisiaj chciałem opowiedzieć.

Dzisiejszy temat porusza kwestię zadatków czyli pisząc dokładniej spłaty części zobowiązania jako zaliczki osobiście bardzo odradzam taką formę spłaty. Przede wszystkim wysyłając pieniądze na pokrycie naszych długów zawsze powinniśmy zaznaczać na co idą te środki jest to najlepszy sposób na oddłużenie, a gdy niezastaną zaksięgowane tak jak to wyszczególniliśmy w przelewie jest to dobry pretekst do wstrzymania wpłat z powodu niedostosowania się do naszego polecenia przelewu.

 

Osobiście znamy historie gdy pewien pan wysłał przelew do takiej firmy (w przelewie zaznaczył, że kwota ma iść na sam kredyt nie na odsetki od niego dzięki czemu przyszłe odsetki od mniejszej kwoty były by mniejsze) która totalnie to zignorowała dodatkowo informując go, że nie może sam sobie decydować co spłaca. Fala zdenerwowania była tak wielka, że mężczyzna przestał spłacać zobowiązanie całkowicie (oczywiście informując tą firmę o powodach oraz, że zacznie spłaty gdy tylko firma zaksięguje wpłatę odpowiednio) od tamtej pory wprawa została nieowiązana a minęły już prawie 2 lata.

Osobiście uważam, że postępowanie firmy było nieetyczne odmawiając zaksięgowania tak jak ten pan chciał przez co uporczywie utrudniali mu spłatę zobowiązania (płacąc odsetki mógłby wpaść w spiralę zadłużenia) i z tego powodu nie skierują sprawy do sądu bo by przegrali. Reasumując choć osobiście uważam zadatki za coś kompletnie bez sensu(zadatek dla firm windykacyjnych będzie tylko sygnałem dla windykatorów do dalszego nękania swojego klienta bo skoro zapłacił raz to zapłaci jeszcze raz) to mimo wszystko można z odpowiednio grając zmienić je w coś dobrego co nam pomoże tak jak wyżej wymieniony przykład.

zadatki w kontekście windykacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *